Dnes startuje Pochod proti diabetu

Dnes je Světový den diabetu.  V Praze ve 13 hodin z náměstí Republiky odstartuje Pochod proti diabetu. Funkce startéra se ujme ministr zdravotnictví Martin Holcát (foto). Tváří Pochodu se stal herec Pavel Kříž, který je sám diabetikem.

Zhruba třicetiminutový symbolický pochod má v Praze nejen upozornit na diabetes a tím i zvýšit povědomí o této civilizační chorobě. „Tím pochodem chceme přimět lidi k tomu, aby se starali o svoje zdraví, a to třeba právě chůzí,“ řekla pro ČT Daniela White, generální ředitelka společnosti Novo Nordisk. Také na náměstí Republiky měří odborníci cholesterol, body mass index (BMI) a glykémii. Na den diabetu se také symbolicky oblékají některé architektonické památky, v Praze zazáří modře památník na Vítkově.

Akce se uskuteční pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana,
ministra zdravotnictví ČR MUDr. Martina Holcáta, MBA,
radního hl. m. Prahy pro zdravotnictví, sociální politiku a bydlení Doc. Ing. Mgr. Martina Dlouhého, Dr., MSc. a Diabetické asociace ČR.

Herec Pavel Kříž má diabetes 2. typu a osvětových akcí pro prevenci diabetu se účastní, aby lidem ukázal, že i s cukrovkou se dá žít plnohodnotný život.
Osvětových kampaní se účastní proto, aby pomohl šířit povědomí o nemoci a dal tak nemocným šanci lépe se s cukrovkou vyrovnat . „Věřím tomu, že znalost nás dělá silnějšími, ať už se potýkáme s čímkoliv,“ říká herec a dodává: „Všem, včetně rodičů, kterým se narodilo dítě s cukrovkou, chci vzkázat: Pokud se budeme chovat ke své nemoci zodpovědně, opravdu nemáme omezení. Chce to jen pevnou vůli, motivaci a morální podporu lidí, kterým na nás záleží.“

http://www.dendiabetu.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.