Zastavili jste sKarty, tak zaplaťte tu pokutu, vyzval na ČT Drábek

Česká spořitelna kvůli zrušení sKaret žádá po státu 204 milionů korun. Bývalý ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) v pořadu Události, komentáře na ČT 24 prohlásil, že by se poslanci a senátoři, kteří projekt zastavili, měli na odškodnění sami podílet.

Těmito slovy rozesmál dalšího hosta pořadu, místopředsedu KSČM Jiřího Dolejše.

„Je to nepříjemný důsledek toho, že projekt byl špatný a že ho minulá vláda nezvládla,“ okomentoval Dolejš požadavek České spořitelny. Pokud prý smlouva umožňuje, aby „pomník po Drábkovi“ někdo vykompenzoval, tak prý není zbytí, je však prý povinností ministra práce a sociálních věcí, aby se snažil ztráty minimalizovat.

Drábek uvedl, že stát by se měl k situaci postavit čelem a vyjednávat, jak ji co nejlépe vyřešit. Zároveň podotkl, že smlouva stanovuje smluvní pokuty a závazky pro chvíli, kdy jedna ze smluvních stran smlouvu poruší. A to prý rozhodně nebyl žádný z ministrů, který přišel do čela ministerstva po něm.:

„Politickou odpovědnost za nastartování projektu mám já a já se k tomu hlásím, měl ušetřit tři miliardy za dvanáct let a byl ojedinělý, výjimečný a zcela transparentní,“ zdůraznil a Dolejšovu kritiku, že se jednalo o předražený projekt, šmahem odmítl: „To jsou klišé, která vůbec nemají oporu v realitě. Každý má možnost se podívat na web ministerstva a sám se o tom přesvědčit,“ dodal.

Podle Dolejše však celý projekt už od svého počátku obsahoval spoustu chyb, za něž nesou vinu nejen pracovníci ministerstva, ale celá vláda Petra Nečase.

„Bylo by férové, kdyby ti poslanci a senátoři, kteří rozhodli o zrušení sKaret, by se měli podílet na kompenzaci,“ prohlásil Drábek. Tím však rozesmál Dolejše, který tento návrh považuje za absurdní: „To je úžasné, jak se snažíte se schovat za rozhodnutí, které celou tu ostudu konečně ukončilo,“ řekl a zopakoval, že projekt byl předražený. Drábek posléze celou debatu uzavřel s tím, že diskuze klouzla do emocionální roviny, v níž nemůže být o argumentech ani řeč.

Parlamentnilisty.cz

Komentáře:

  1. Harry napsal:

    Náklady celého tohoto zpackaného projektu by měl nést ten, kdo to způsobil, a tím je právě pan Drábek. Takže ať platí pan Drábek za škody, které způsobil. U každého jiného obyčejného člověka by to bylo naprostou samozřejmostí. Pan Drábek a jeho garda se holt pokusili o tunel a nevyšlo jim to, tak ať je volán k zodpovědnosti a nevystrkuje ještě drzé čelo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.