Vybrala možná až stovky tisíc korun. Je to parazit, zlobí se vozíčkáři

Až stovky tisíc korun mohla vybrat žena z Tábora tím, že lidem vyprávěla o svém těžce postiženém synovi. Peníze na ulicích v různých městech pak vybírala na jeho invalidní vozík. Jenže vše byla lež a podvedených teď mohou být stovky.

redaktorka:
Vyprávěla, že má údajně těžce postiženého syna Kubíka. Nemůže se hýbat a nemá ani invalidní vozík. A právě na něj tato žena podle policistů vybírala peníze v olomouckých ulicích. Během jediného dopoledne si přišla na více než 5 tisíc korun.

mluvčí Policie ČR Olomouckého kraje:
Policisté okamžitým prověřením zjistili, že se jedná o podvodné jednání. Žena vypověděla, že chtěla peníze použít pro vlastní potřebu.

redaktorka:
Žena žádného postiženého syna nemá, a kolemjdoucí díky dojemné historce údajně jen lehce okrádala.

Evžen Hlaváček, zástupce ředitele, Spolek Trend vozíčkářů Olomouc:
Je velice zavrženíhodné, když se vyskytnou takové osoby, takoví lidé, takoví, řekněme, parazité, kteří zneužívají dobrá jména těch sbírek.

redaktorka:
Podle policistů si přitom zřejmě podvodnice na domnělých sbírkách byla schopná vydělávat velké peníze. Stačilo ji to na to, aby cestovala po celé republice a podvedených v různých městech tak můžou být i stovky. Už teď je jasné, že se žena z Tábora ukázala během posledních 2 let v Pardubicích, Svitavách, Olomouci, Přerově, ale i Letovicích a Chrudimi. A dost možná ji podle policie pomáhal i tento muž. Mohli si tak na vybírání peněz vydělat desítky, nebo i stovky tisíc korun, aniž by to někdo věděl. Rodiče přitom rozhodně v ulicích vybírat peníze na vlastní postižené děti nepotkáte. Charitativní sbírky mají přísná pravidla.

mluvčí Policie ČR Olomouckého kraje:
Občanům můžeme doporučit, aby si vždy ověřili, zda jde opravdu o legální výběr peněz.

Evžen Hlaváček, zástupce ředitele, Spolek Trend vozíčkářů Olomouc:
Tady je pak zkráceně účel sbírky, kontakt na organizátora sbírky, že si může přímo na mobilní telefon zjistit ten dotyčný, že ty peníze poputujou tam, o které, kam je to žádáno.

redaktorka:
Pokud tuto dvojici poznáváte a také jste ji přispěli na údajně postiženého syna, neváhejte kontaktovat policii na známé lince 158.

Zuzana Glacová, Prima FTV.

(Visited 3 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.