Plamínek pro nevyléčitelné děti

O smrtelně nemocných, nebo těžce postižených dětech, které nevyhnutelně umírají předčasně se mluví jen málo a obtížně. Přitom existují organizace, které jim dokáží zajistit důstojný život a láskyplnou péči. Jednou z nich je i dětský hospic Plamínek.

Hlavním plamínkem je podle reportáže TV Barrandov doktorka Mária Jasenková, která dětský hospic založila.

Mária JASENKOVÁ, ředitelka dětského mobilního hospicu:“Já jsem po skončení vysoké školy začala pracovat na dětské onkologii a tam jsem se vlastně poprvé setkala s dětmi, kterých životy jsme neuměli zachránit a které tyto životy ztrácely a některé z těch dětí mě vysloveně prosily a naléhaly, že by chtěly jít domů.“

A tak založila dětský mobilní hospic Plamínek, díky němu mají děti zabezpečenou lékařskou starostlivost doma a mohou být v těch posledních měsících, dnech, či hodinách ve svém pokoji, své posteli a s těmi, které milují. Jednou z rodin, kterým Plamínek pomáhá je i rodina dnes už devítiletého Adámka.

Mária JASENKOVÁ:“Umíte nabídnout dvě věci – že toho člověka neopustíte a budete s ním, když bude chtít a že mu pomůžeme, aby netrpěl fyzicky a toto jsou věci, které nejsou málo.“

Plamínky pomáhají rodičům i dětem a musí být připravené pomoci nejen od fyzické bolesti, ale často i přemoci strach dětí z toho, co se blíží. To jedno děvčátko se mě zeptalo, jestli mám i já svého anděla a jestli se mohou andělé setkat.

podle reportáže TV Barrandov zaznamenala invArena

(Visited 93 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.