Trest za zneužívání zaostalých dívek

Déle než rok podle soudu zneužíval Vladimír K. z Plzeňska tři mentálně postižené dívky ve věku od pěti do jedenácti let. „Jsem zloděj, ale tohle bych dětem nikdy neudělal. To si na mě vymyslely,“ tvrdí muž odsouzený na osm let do vězení.
Přebýval v malé dílně jednoho z městeček na Plzeňsku. Jen přes ulici byl domek, v němž žila sociálně slabá rodina. Dohodli se, že k nim Vladimír K. bude chodit na obědy nebo ho tam třeba nechají vyprat prádlo.

Jenže u toho nezůstalo. Vladimír začal podle obžaloby zneužívat a znásilňovat dvě malé dívky, přičemž nejmladší v té době bylo pět let. Jeho různým sexuálním praktikám neuniklo ani jedenáctileté děvče, které bylo z trojice nejvíce mentálně zaostalé, a do rodiny často chodilo.

Jak mohlo vše zůstat rok utajené i před rodiči dívek?

Vladimír K. používal metodu cukru a biče. „Dětem nosil cukroví, povídal si s nimi, dával jim sto až 300 korun, dvěma dal mobilní telefony. Takové chování děti od svých rodičů neznaly, v domku se nezřízeně pil alkohol a provozovaly různé sexuální orgie. Děti byly obžalovanému vděčné za náklonnost. Ale také dívkám vyhrožoval, že když něco řeknou, skončí v dětském domově,“ popsala soudkyně Ivana Růžičková. Dívky v konání strýčka odnaproti neviděly nic divného až do loňského podzimu, kdy se všechno provalilo. Vladimír K. opakuje, že je nevinný. Vše jsou podle něj nejspíš výmysly rodičů dívek.

„Já vím, že jsem se ničeho nedopustil, celý život kradu. Na starý kolena že bych se dával na děti? To je blbost,“ odmítá všechna obvinění i nařízený osmiletý pobyt ve vězení. Pro 61letého muže je to 24. odsouzení. Okamžitě se proti němu odvolal.

Znalci ale dospěli k tomu, že děvčata popisují opravdu jen to, co skutečně prožila. „Vzhledem k jejich intelektu by si nebyly schopné něco takového zapamatovat a opakovaně stejně popisovat, kdyby to neprožily. Nemohlo dojít k tomu, aby rodiče navedly děti ke křivému obvinění. Nenašli jsme u dívek ani případný motiv pomsty,“ uvedli psychologové, kteří osobně byli u policejních výslechů všech tří dívek.

Vladimír K. není podle sexuologů pedofilem. „Jeho jednání bylo náhražkou, když neměl dospělou sexuální partnerku. Využíval také služeb prostitutek,“ zaznělo u soudu.

Nejstarší a mentálně nejproblémovější děvče z trojice zneužívaných obtěžoval ještě jeden muž. Druhým a zatím také nepravomocně odsouzeným je Jiří S., který dívčině matce i školačce poskytl na nějaký čas ubytování na své chatě, kde také žil. Jiří S. se neúspěšně hájil tím, že se mu pěkně rostlé bezdomovkyně samy nabízely na chatě k sexu, proto neměl důvod k sexuálním praktikám se školačkou. Dívka ale přesně popsala, co s ní muž dělal.

Petr Ježek
Mladá fronta DNES http://www.idnes.cz/

(Visited 8 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.