Paralympijský tým pro Soči se už připravuje

Paralympijský tým pro Soči bude mít osmnáct sportovců. Sledge hokejisté si kvůli propagaci svého sportu nechali na tělo vytetovat predátory.

 

PRAHA Čtrnáctičlenný sledgehokejový tým, tři sjezdaři a jeden snowboardista budou tvořit výpravu reprezentantů na paralympijských hrách v Soči. Nominaci musí ještě schválit výkonné grémium Českého paralympijského výboru. Soutěže se v Soči uskuteční od 7. do 16. března 2014.

V týmu jsou tělesně postižení sjezdaři Oldřich Jelínek a Stanislav Loska a zrakově postižený Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou. Novou disciplínu snowboardcross pojede spastik Tomáš Váverka. Nominace se ještě může změnit do 14. února.

Kvóta pro Česko však už může být navýšena pouze o divokou kartu pro zrakově postiženou Miroslavu Sedláčkovou, jinak účastnici letních paralympijských her v atletice, která svoji výkonnost v běhu na lyžích musí prokázat v lednových závodech ve Finsku. Jediná medailistka z Vancouveru sjezdařka Anna Kulíšková, třetí ze superobřího slalomu, už přestala trénovat a reprezentace se vzdala.

Sledge hokejisté si kvůli propagaci svého sportu nechali vytetovat motivy predátorů a postavili na tom reklamní kampaň s mottem „Jsme tím, čím se stáváme na ledě“.

Mladá fronta Dnes http://zpravy.idnes.cz/ mfdnes.asp

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.