To je náš nový koník Sajmon, má dar pomáhat dětem

Pohyb ruky nebo úsměv. To jsou zdánlivě malé, ve skutečnosti ale velké pokroky, které dělají děti ze speciálních škol v Novém Jičíně. /ilustrační snímek/

 

Šestadvacetiletá Kateřina Dudková pro ně organizuje hipoterapeutické jízdy. Včera dětem představila nového tréninkového koně Sajmona.

Od roku 2000 společně pořádají jezdecké tréninky pro děti s nejrůznějšími typy postižení. Tréninky jsou několikrát za měsíc na Ranči Hermelín v Novém Jičíně.

„Jezdí k nám zhruba čtyřicet dětí, každému se věnujeme individuálně. Je úžasné sledovat, jak jim hipoterapie pomáhá. Jde to pomalu, ale ta trpělivost se vyplácí. Často vzpomínám na jednu holčičku, která se k nám dostala, když jí byl rok a půl. Měla za sebou třináct operací. Neustále plakala a my ji konejšili. A teď? Skoro byste ji nepoznali. Koně si zamilovala a my ji nemůžeme z něj sundat,“ říká Dudková.

Její tým vloni zorganizoval jezdeckou olympiádu pro 150 dětí, letos uspořádali týdenní tábor pro děti a nyní pro ně přichystali další překvapení. Podařilo se jim sehnat finance z programu Think Big. Díky tomu mohli koupit koně, kterého vytrénovali, aby mohl pomáhat dětem.

„Nebylo to snadné, kůň stojí i tři sta tisíc, ale my jsme ho získali levněji. Majitel nám dal slevu, když slyšel, proč ho chceme. Koníka Sajmona jsme představili dětem a byly nadšené,“ usmívá se Dudková.

Mladá fronta DNES http://zpravy.idnes.cz/ mfdnes.asp Zobrazit originální www stránku se zvýrazněnými klíčovými slovy

(Visited 13 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.