Zlínští lékaři vyoperovali obrovský nádor, jenž předčí i světové statistiky

Sedmačtyřicetileté pacientce vyoperovali lékaři ve Zlíně nádor o váze neuvěřitelných 36 kilogramů a s více než metrovým obvodem. Žena byla doma upoutána na lůžko a své problémy dlouho tajila. Informovala o tom Česká televize.

Pacientka se po komplikovaném zákroku v Krajské nemocnici Tomáše Bati již třetí týden zotavuje.

Nádor měl více než metrový obvod. Lékaři nechápou, proč žena nevyhledala dříve lékařskou pomoc, roky se lékařům vyhýbala a své potíže tajila.

„Je divné, že rodina a okolí nebylo schopno reagovat na to, co se s paní děje, protože ona už jen váhou svého tumoru byla připoutána na lůžko a nemohla žít normálním životem,“ řekl ČT primář chirurgie nemocnice T. Bati Jiří Klein.

Operace trvala sedm hodin, pacientka silně krvácela a lékaři jí museli podat 25 transfuzí krve a 20 jednotek plazmy. Břicho ženy museli otevřít ještě jednou, pak teprve krvácení ustalo.

Hovořit o dlouhodobých vyhlídkách je podle gynekologa zlínské nemocnice Zdeňka Adamíka v současné době předčasné. „Ale už ten zákrok samotný pro celkový stav té ženy byl velice důležitý, řekl ČT.

Zlínští lékaři chtějí výjimečný případ odborně publikovat až po důkladném prozkoumání nádoru. Už teď jsou si jistí, že nic podobného neřešili lékaři v Evropě či Spojených státech.

ilustrační foto: FreeDigitalPhotos

(Visited 6 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.