Prokleté MPSV, Krčál ministrem nebude

Petr Krčál se měl stát novým ministrem práce a sociálních věcí. Sám se však postu vzdal. Jako důvod uvedl rodinnou tragédii. Nové jméno bude do konce týdne.

O MPSV už se musí budoucímu premiérovi Bohuslavu Sobotkovi snad i zdát. Na horké křeslo ministra práce a sociálních věcí se totiž zrovna nikdo moc nežene. Už to vypadalo, že Petr Krčál by mohl obsadit tak problematické místo. Sám se však postu ministra vzdal.

„Vzdávám se nominace na post ministra práce a sociálních věcí. Důvodem je tragická smrt bratra Jiřího, která velmi zasáhla moji rodinu,” uvedl Krčál v prohlášení s tím, že se musí věnovat jak rodičům, kteří vyžadují zvýšenou zdravotní péči, tak své manželce, která se zotavuje z onkologické léčby.

„S ohledem na sled událostí posledních dnů však nemohu jednat jinak. Touto cestou se zároveň omlouvám budoucímu předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi a všem občanům naší země za způsobené komplikace,” napsal Krčál v prohlášení.

Bohuslav Sobotka jeho důvody akceptuje, protože podle něj je důležité, aby se nový ministr věnoval svému resortu s nejvyšším nasazením a v případě MPSV to platí dvojnásob.

Nový kandidát na post ministra práce a sociálních věcí by měl být zveřejněn do konce týdne. Sobotku ale čeká těžké vybírání, protože se na post nikdo nežene.

Původně měl být ministrem práce a sociálních věcí politicky zkušený Vladimír Špidla, Sobotka z něj ale chce mít šéfa svých poradců. Roman Sklenák zase dal přednost poslaneckému postu, možná, že ale své rozhodnutí přehodnotí a bude to on, kdo obsadí to pomyslné „záhořovo lože“.

Jiří Marek
invArena

(Visited 3 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.