Unikátní léčba artrózy kolene má úspěch

Lékaři na ortopedii ve znojemské nemocnici slaví úspěch s unikátní metodou léčby artrózy. Pomocí krevních destiček odstředěných z krve pacienta se jim daří obnovit kvalitu chrupavky.

 

reportáž TV NOVA  http://tn.nova.cz/zpravy/

Výsledky téměř pětiletého výzkumu byly prokázány u 80 procent pacientů.

Možnost podstoupit novou unikátní metodu ale nebude mít každý. Postižení totiž nesmí být fatální. Většinou se projevuje bolestí, ztuhlostí kloubů a otoky.

O pravdivosti pořekadla „sportem k trvalé invaliditě“ se přesvědčil i učitel tělocviku Libor Kubíček. Jako první mohl vyzkoušet metodu stimulace chrupavky. Upravený koktejl výtažků krevních destiček z jeho plazmy mu vpravili zpět do kloubu. Stejnou proceduru absolvoval za rok ještě osmkrát. Z výsledků byl nadšen.

Libor KUBÍČEK, :
Subjektivně lepší, ty problémy některý, který jsem měl, tak zmizely.

Nadšený byl i lékařský tým, který by si tuto metodu mohl nechat patentovat. Na ideální poměr krevních destiček a bílých krvinek jeho členové totiž přišli postupným experimentováním i sami na sobě.

Radek HART, primář ortopedie Nemocnice Znojmo:
Povedlo se nám tohle prokázat na mikroskopických vyšetřeních, což si myslíme, že je zcela zásadní.

Pavel JAJTNER, zástupce primáře hematologie Nemocnice Znojmo:
Jsem nadšen. Když začínal ten projekt, tak jsem samozřejmě měl určité obavy, abychom byli schopni naplnit náš záměr. Avšak skutečně to přesáhlo mé očekávání.

Problémy s klouby vymizely u 80 procent pacientů.

Jako profesionální cyklista a hokejista si za léta aktivního sportování zadělal na pořádné potíže Miroslav KUČERA, 63 let.

Teď říká:  Jsem tuto kúru absolvoval, říkám to s lehkým úsměvem, že mám kolena jak ve 30 letech..Sedmdesát, osmdesátkrát mně byla tahaná voda z kolena.

foto: Flickr.com

2 Komentáře:

  1. Veselovská Dana napsal:

    Chci se zeptat, neplatilo se u Vás proto, že tam probíhal výzkum? Narazila jsem na internetu na levnější cenu kolem 600,-Kč, která byla ale zapřčeněná tím, že na odběr krve používali jednoduché zkumavky, tak to tuším bylo. Má každý stejný počet krevních destiček, nebo se liší? Je jiná metoda než ta s dražší zkumavku tzn. Dvojitou stejně bezpečná? Mám artróza obou kolen 3.st. Díky za odpověď.

  2. Hana napsal:

    Taky bych potřebovala tuto metodu, ale zatím jsem dostala léky na tři měsíce Condrosulf. Jsem zvědavá jestli se mě kolena uzdraví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.