Yeti pro hendikepovanou sportovkyni roku

Tereza Kmochová (foto), Hendikepovaná sportovkyně roku, bude nyní jezdit vozem ŠKODA Yeti. ŠKODA poskytne sluchově postižené lyžařce oblíbené kompaktní SUV na roční užívání.

Tato sponzorská aktivita je součástí partnerství společnosti ŠKODA AUTO a Českého olympijského a paralympijského týmu.

„Vrcholový sport v České republice leží společnosti ŠKODA obzvláště na srdci. I proto značka všemožně podporuje sportovce a sportovní svazy,“ říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace ŠKODA AUTO Česká republika. „Tereza Kmochová v posledních letech díky své odvaze, vytrvalosti a pevné vůli dosáhla ve svém odvětví vynikajících výsledků. Těší nás, že tuto špičkovou sportovkyni budeme moci podpořit novým vozem ŠKODA Yeti,“ dodává Luboš Vlček.

Tereza Kmochová se v roce 2013 stala pětinásobnou mistryní světa na prvním mistrovství světa neslyšících v bavorském Nesselwangu. Čtyřiadvacetiletá lyžařka je neslyšící od narození. Vedle úspěchů ve sportu hendikepovaných dosahuje rodačka z Prahy pravidelně špičkových výsledků i v závodech nehendikepovaných lyžařů.

Obsadila například druhé místo v Českém lyžařském poháru 2012-2013 a v roce 2011 startovala za český tým na lyžařském mistrovství světa a na univerziádě. Vedle lyžování je koníčkem Terezy Kmochové molekulární biologie, kterou v současnosti studuje na Univerzitě Karlově v Praze.

S podporou nové Hendikepované sportovkyně roku ŠKODA opět potvrzuje svou pomoc českým sportovcům. Hlavním partnerem Českého paralympijského týmu je automobilka již od roku 2001. Koncem roku 2013 byla spolupráce prodloužena až do konce roku 2016. Významnou akcí roku 2013 byla podpora hendikepovaného cyklisty Jiřího Ježka při jeho účasti na Tour de France. Jiří Ježek byl v letech 2010 až 2012 opakovaně vyhlášen českým Hendikepovaným sportovcem roku.

Parlamentnilisty.cz

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.