Život je dar

ilustrační foto: PhotoRack

Žijeme v moderním světě plném počítačů, moderních technologií, a když si zavoláme záchranku, přes všechny tyto moderní vymoženosti bloudí po Praze, všímá si ve svém komentáři problémů pražské záchranky s umísťováním pacientů v nemocnicích poslankyně za KSČM.

Naposledy s ženou, která se otrávila. Jeden případ se dozvíme, mnohé z nich však zůstanou v utajení. Kdo by se chlubil tím, že nezvládne přijmout pacienta a nemocnice si jej přehazují jako horký brambor. Moderní svět a rychlost dnešního života nás vedou tak trochu k lhostejnosti, ale když ta lhostejnost a nechuť hledat řešení ohrožuje lidský život, je to trestuhodné.

Často slyším stížnosti, když hovořím s občany, že sanitka nedojela včas nebo přijela bez lékaře. Věřte, že laik těžko odhadne třeba u dítěte, kdy je to vážné a kdy je možné dojet prostě na pohotovost a nezatěžovat záchranku.

Moderní stát se hodnotí podle toho, jak se stará o nemocné, seniory a handicapované občany. V posledních letech mám pocit, že není příliš čím se chlubit. Rodiče handicapovaných dětí hledají pomoc u jiných v rámci sbírek darů.

Každý z nás rád pomůžeme, ale nepřipadá vám trochu smutné, že to, co dítě potřebuje, nedokáže zajistit náš stát? Možná by stačilo zapřemýšlet o kauzách typu Promopro, Opencard atd. a peníze by se našly na pomoc těm, kteří ji skutečně potřebují. Zdravotní péče je jedna ze zásadních věcí, které musí fungovat pro všechny stejně.

Miloslava VOSTRÁ, poslankyně a místopředsedkyně ÚV KSČM

Haló noviny

(Visited 8 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.