Trénuje fotbalisty, sám je na vozíku

Velmi svérázného trenéra mají fotbalisti Jevišovic. Kouč Zdeněk Macháček je po úrazu páteře upoutaný na invalidní vozík. I s takovým handicapem ale dokázal v minulé sezóně se svými svěřenci vybojovat postup do krajského přeboru. V něm letos nováčka dovedl k záchraně.

reportáž Česká televize. 

Fotbal je pro Zdeňka Macháčka vším, léta ho hrál v nedalekém Znojmě, kde to kdysi dotáhl až na kapitána a nevzdal se ho ani po těžkém úrazu páteře, který ho usadil na invalidní vozík. Před 4 roky přijal nabídku jevišovického klubu, aby vedl zdejší dorost. Postupně se ale propracoval až k A mužstvu.

Celý trénink absolvuje Zdeněk Macháček spolu s hráči a podle svých slov během něj najezdí několik kilometrů.

Zdeněk MACHÁČEK, trenér, FK Jevišovice:
Snažím se co nejvíc, co to jde, tak všechno dělat sám.

Tomáš ŠEBELA, brankář, FK Jevišovice:
Trenér je dobrej. Ty jeho tréninkový jednotky vlastně jsou zábavný.

Pavel HAZUCHA, hráč, FK Jevišovice:
Má určitě svou velkou autoritu, kolikrát jakoby nejde ani vidět, spíš slyšet, ale jakoby neměnili bysme.

Úspěšného trenéra si už začala všímat i konkurence. Jevišovický klub se ním ale počítá, a to dokonce tak, že kvůli němu nechal upravit i stadion.

Jiří ŠEINER, předseda klubu, FK Jevišovice:
Museli jsme mu zajistit bezbariérový přístup do kabiny a i další věci řešit. Už se díváme i na chod klubu, aby všechno jsme přizpůsobovali bezbariérově.

Problémy naopak mívá při venkovních zápasech. Někdy se dokonce kvůli schodům ani nedostane, moc se tomu ale nediví, trenéra na vozíčku prý u nás potkal jediného, a to ještě v téměř nejnižší soutěži. Sám se přitom netají většími ambicemi, lákala by ho práce v jeho mateřském Znojmě.

Zdeněk MACHÁČEK, trenér, FK Jevišovice:
Chtěl bych mládežnické celky třeba ve Znojmě trénovat, ale to je zase spojený všechno s licencí.

Zatím má totiž jen tu nejnižší a kvůli svému handicapu ani moc nepočítá s tím, že by mohl vyšší trenérskou třídu vystudovat. I tak je ale spokojený. Díky fotbalu prý totiž často zapomene i na to, že nemůže chodit.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.