Děti vzpomínají na Ivetu Bartošovou

Smrt zpěvačky Ivety Bartošové (foto) vyšetřuje policie. Zpěvačka zemřela ve svých 48 letech, když skočila pod vlak. Málokdo možná ví, že podporovala postižené děti. V Dětském domově v Krásné Lípě na ni vzpomínají…

 

reportáž Radio Impuls

Strojvůdce vlaku už vyšetřovatelům potvrdil, že zpěvačka po kolejích přímo proti lokomotivě, která tak neměla šanci zastavit. Někdejší trojnásobná Zlatá slavice za sebou nechala celou řadu hitů, ale také dobré skutky.

Kromě charitativních projektů Iveta Bartošová podporovala i dětský domov, který shodou okolností právě včera navštívil reportér Matyáš Kaiser. Hezké ráno, Matyáši. Co všechno Iveta pro děti v tomto domově dělala a nevědělo se o tom?

Domov v Krásné Lípě Iveta podporovala dlouhodobě a nejen, že dvacítce dětí pomáhala finančně, ale také kdy mohla, tak přijela. Podle paní ředitelky Jany Dykastové bylo její kouzlo hlavně v osobním kontaktu. Před dětmi si na nic nehrála a se zpěvačkou si mohly popovídat nebo si jí sednout na klín.

Když před 8 lety slavila své čtyřicátiny, místo dárků pro sebe si dokonce přála hračky právě pro domov v Krásné Lípě ve Šluknovském výběžku.

Jana DYKASTOVÁ, ředitelka Dětského domova v Krásné Lípě:
Jezdila do domova, jezdila za námi na rekreace, nejvíc postižené děti chovala na klíně, měla k nim úžasný vztah. Děti jí měly strašně rádi. Pomáhala nám, co mohla, pokud mohla. Pozvala naše děti na oslavu svých 40. narozenin. Naše děti s ní zpívaly Tři oříšky pro Popelku na pódiu.

Iveta Bartošová dětem darovala třeba celý výtěžek z televizní kulinářské soutěže. Za 250 tisíc pak všechny děti díky tomu mohly jet do Rakouska na hory a užily si prázdniny. V Krásné Lípě na Ivetu Bartošovou jednoduše vzpomínají jako na člověka s dobrým srdcem.

(Visited 8 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.