Zpěváci pro postižené děti

ilustrační foto: Flickr.com

Zpěvačka Leona Machálková a herec a zpěvák Zdeněk Podhůrský zahájí zítra 19. května v Ústí nad Labem charitativní akci Číslo na Boha tour 2014. Půjde o sérii společných koncertů, jejichž výtěžek pomůže vždy jednomu konkrétnímu postiženému dítěti.
»Jde o projekt propojený s občanským sdružením Dobrý skutek, které již od roku 2004 umožňuje cíleně podporovat ty, kteří se bez pomoci druhých neobejdou,« řekl autor a patron projektu Zdeněk Podhůrský.
Partnerství s občanským sdružením garantuje podle Podhůrského cílenou a transparentní pomoc konkrétním dětem. »Máme možnost získat
finanční prostředky těžce nemocným dětem a zajistit jim specializovanou zdravotní péči. Pro každý koncert vybereme spolu s Dobrým skutkem
jedno konkrétní dítě, kterému půjdou vybrané peníze,« doplnil Podhůrský.

Konkrétním příkladem, jak Číslo na Boha již v minulosti pomohlo, jsou dvojčata Jakub a Matěj Benešovi – chlapci trpící degenerativním postižením nervové soustavy. Dvojčata se narodila předčasně. Od pátého měsíce věku se u nich začaly projevovat zdravotní komplikace ovlivňující motoriku. U Matěje se navíc přidaly problémy s příjmem potravy. Díky projektu Číslo na Boha byla dvojčatům umožněna speciální léčba ve slovenských Piešťanech. Speciální rehabilitace, kterou v lázních postupují, jim umožnila udělat velké pohybové a komunikační pokroky.

Koncerty budou akustické a dvojice populárních umělců s nimi obrazí více než deset měst po celé České republice, mimo jiné Písek, Olomouc, Benešov, Znojmo, Hradec Králové, Strakonice, Slaný či Český Krumlov.
Název Číslo na Boha byl zvolen podle jedné z Podhůrského písniček. »I když Zdeňka znají diváci více jako herce a moderátora, je i zpěvákem a hudebníkem. Jedna jeho písnička se jmenuje Číslo na Boha a podle ní byl nazván i celý projekt. Nemá tedy nic společného s náboženstvím,
jak si někdy lidé myslí. Je to spíše o tom, že každý z nás přemýšlí, jak naplnit svůj život nějakým smyslem, přesahem. A my nabízíme řešení: prostě pomozte druhému člověku,« vysvětlil Haló novinám mluvčí projektu Tomáš Kopečný.

Haló noviny

ilustrační foto: Flickr.com

(Visited 14 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.