Máme i kulturisty vozíčkáře

ilustrační foto: youtube

I v kulturistice sportují zdravotně postižení. Nevěříte? Přinášíme výňatek z článku „Kulturistům ubývají svaly. Chtějí se líbit“, jenž vyšel v sobotním Magazínu Práva.

 

Pozornost na mistrovství republiky si vysloužila i kategorie, do níž se zapsali pouze dva soutěžící. Tím lépe hodnoceným mezi kulturisty-vozíčkáři byl Daniel Minster ze Studénky.

„Od osmnácti let jsem cvičil rekreačně s činkami, takže nějaký základ pro kulturistiku jsem určitě měl,“ říká jednačtyřicetiletý otec dvou synů, který po autonehodě před osmi lety ochrnul od spodní části hrudního koše dolů.

„Moje nepozornost, udělal jsem to, co se nemá dělat, sáhl jsem po mobilu,“ vysvětluje, jak k tomu došlo. Po letošním mistrovství Evropy, kde skončil mezi třemi borci druhý, dostal nabídku soutěžit na profesionální úrovni, kde se dají vydělat i peníze. Přišel s tím Nick Scott, sám kulturista-vozíčkář, který se snaží dát všechny podobné závodníky dohromady.

„Ve světě jich je asi třicet,“ říká Daniel Minster a o nabídce uvažuje. Hodil by se mu nějaký sponzor, protože cestování i startovné něco stojí.

„Nevím, jestli budu cvičit ještě dva, tři roky, záleží, co dovolí klouby, ale postavit se mezi profesionály byl můj sen, když jsem začal cvičit.“

ilustrační foto: youtube

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.