Milovat nebo být volný jako motýl?

Herci pražského divadla Palace čas od času uvádějí svá představení nejen v Praze, ale i v českých městech. Například dnes večer 6. března uvádějí v Náchodě romantický, ale i humorný příběh slepého muzikanta nazvaný Motýli. Poznáte herce na snímku?

Autor divadelní hry Leonard Gershe byl v USA úspěšným dramatikem a jeho Motýli se objevili i v repertoáru několika českých divadel.

K napsání Motýlů inspiroval Gersheho rozhlasový pořad. Šlo o zpověď slepého mladého muže, klavíristy, který vyprávěl o svém životě a pocitech. Jeho schopnost vyrovnat se s handicapem Gersheho upoutala. Většinový postoj k postiženým byl totiž tehdy ve Sopojených státech jiný: málokdo z nich dokázal zapomenout na bariéry a jednat se slepcem či vozíčkářem spontánně, přirozeně a rovnocenně.

V love story plné humoru a nečekaných poznání hrají: Vojta Kotek, Klára Jandová, Valérie Zawadská, Richard Trsťan /na snímku Vojta Kotek s Klárou Jandovou/

Další představení se hraje 24.3. v městě Králíky, Klub Na střelnici.

A co o představení řekli diváci:

– Krásný tragikomický příběh, s velice příjemným humorem, herecké výkony ústřední dvojice přesvědčivé.

– Banální love story? Kdepak, především nádherně lidský příběh… A velmi, ale opravdu velmi překvapivé a milé zjištění, že Vojtěch Kotek umí hrát, kdybych neviděl, nevěřil bych.

– Velice příjemné a přesvědčivé duo Kotek – Stryková rozehrává minipříběh od vstupního tématu „sakra, slepej, jak se k němu mám chovat?“ až po otázky strachu ze vztahu, osobní volnosti či různých podob mateřské lásky. Jenom ta Zawadská na mě působila trochu jako robot, navíc rušivě chybující…

– Motýli, představení zabývající se samotou i strachem se zamilovat a přítom vtipem sršící. Z klavíristy je sice kytarista a slepota Vojty Kotka není moc přesvědčivá, ale jinak to byla celkem příjemná hra.

Viděli jste také tuto hru? Napište, co se vám na ní líbilo nebo naopak nelíbilo?

invArena

(Visited 8 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.