Zasukované tkaničky pomáhají vozíčkářům

Podzimní část veřejné sbírky Zasukované tkaničky, která vznikla před dvanácti lety z iniciativy Spolku Trend vozíčkářů Olomouc, proběhne letos v Olomouci a ve Velké Bystřici 24. září. 

 


Olomoučtí vozíčkáři společně s dalšími dobrovolníky – studenty spolupracujících olomouckých středních škol – budou v ulicích města oslovovat potenciální dárce s prosbou o dobrovolný příspěvek na financování asistenční služby. Jako poděkování za finanční dary obdrží každý dárce barevné svázané tkaničky. Jsou symbolem sounáležitosti, vzájemné podpory a opory. 
Dvojice budou zřetelně označeny symbolem sbírky a vybaveny potřebnými dokumenty tak, aby dárci neměli pochyby o regulérnosti sbírky. „Jsme si vědomi nebezpečí nepoctivých jednání některých jedinců, kteří se nerozpakují zneužívat různé charitativní akce ve svůj prospěch. Dárce má právo prověřovat dvojice dobrovolníků, kteří se do sbírky zapojí. Každá dvojice je vybavena průkazkou, kde se údaje shodují s údaji v občanském průkaze, a povolením k pořádání sbírky, které vydává Krajský úřad Olomouckého kraje,“ uvedl Evžen Hlaváček z pořádajícího Spolku Trend vozíčkářů Olomouc. A kdo by přesto nedůvěřoval, má možnost podpořit asistenční službu Trendu vozíčkářů i jiným způsobem: – dárcovskou SMS na tel. číslo 87777 s textem: DMS TKANICKA (cena 1 SMS je 30 Kč, obdarovaný obdrží 28.50 Kč) – bankovním převodem na účet sbírky č.: 
1000100014/5500 u Raiffeisen banky. 
Za všechny dary pořadatelé předem děkují.

http://www.ceskydomov.cz/ olomouc/ kategorie/ hlavni-stranka-olomouc . 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.