Celonárodní sbírka Světluška začíná

Světlušky rozzáří dnešek. Začíná tak další ročník celonárodní sbírky na pomoc nevidomým a slabozrakým, kterou pořádá Nadační fond Českého rozhlasu. V Praze na křižovatce U Anděla potkají lidé známé osobnosti, které se rozhodly Světlušku podpořit.

 

Mohou si tam také koupit tradiční tykadla nebo světélkující náramky. Hlavní část sbírky začíná v pondělí. Až do pátku budou lidé potkávat dobrovolníky Světlušky přímo v ulicích víc než 300 měst.

Manžetové knoflíčky, čelovku nebo tykadla s logem sbírky Světluška prodávaly na pražském Andělu známé osobnosti i dobrovolníci. Lidé tak podpořili nevidomé, kterým projekt nadačního fondu Českého rozhlasu dlouhodobě pomáhá.

Pomoci s prodejem a podpořit tak zrakově postižené, přišli na pražský Anděl populární herci, třeba Pavel Nový nebo Jiří Mádl, ale také sportovci, běžkař Martin Koukal nebo beach volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková. Lidé měli o nákup zájem.

Celonárodní sbírka Světluška začne už příští pondělí. Tentokrát se do ní zapojí kolem 7 tisíc dobrovolníků, což je v historii projektu rekordní počet.

Radiožurnál.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.