Případy smrtícího předávkování heroinem v USA prudce stouply

Případy smrtícího předávkování heroinem za dva roky prudce stouply na většině území USA. Podle nové zprávy, o níž informovala agentura AFP, se počet úmrtí v letech 2010 až 2012 celkově zdvojnásobil.

Přesto ale stále více lidí umírá na předávkování léky na předpis než heroinem.

Zprávu vypracovala americká Střediska pro kontrolu a předcházení nemocí (CDC) na základě údajů z úmrtních listů ve 28 státech. Podle nich celkový počet úmrtí na předávkování heroinem stoupl v tomto období z 1779 na 3635.

Při přepočtu na počet obyvatel tak v roce 2010 zemřel na předávkování heroinem jeden člověk na každých 100.000 lidí, zatímco v roce 2012 už to bylo průměrně 2,1 úmrtí na každých 100.000 obyvatel.

Podle zprávy CDC ale stále více lidí umírá na předávkování legálními opiáty na lékařský předpis než nelegálním heroinem. V roce 2012 se legálními opiáty předávkovalo dvakrát víc lidí než heroinem, uvedla CDC.

Mezi obojím ale existuje souvislost – podle dostupných informací tři ze čtyř uživatelů heroinu uvádějí, že před tím, než přešli na tuto tvrdou drogu, užívali v nadměrné míře léky proti bolesti, jako je Vicodin, Percocet a OxyContin.

Odborníci varují, že heroin je levný a často se dá snadno sehnat – zhusta snáz a levněji, než dražší léky na předpis.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.