Vozíčkáři si stěžují na přísná pravidla ostravské MHD

Jeden invalidní vozík nebo kočárek v celé tramvaji. Přísné pravidlo, které stojí za stále častějšími stížnostmi na městskou hromadnou dopravu v Ostravě. Vedení podniku se hájí dodržováním technických parametrů vozidel. Pasažéři ale kvůli nim někdy nedojedou do cíle.

Česká televize – reportáž

„Počkejte si na další spoj.“ Věta, kterou pan Lindovský slyšel od řidičů tramvají za poslední týden třikrát. Do svého cíle ani jednou nedojel.

Jan LINDOVSKÝ, : Je to velmi deprimující, protože většinou takový člověk jezdí po lékařích.

Pavla KORUŇÁKOVÁ, : Při nastoupení do tramvaje za náma přišla řidička s tím, že nemůžeme jet, protože už je v tramvaji kočárek.
Stojíme na zastávce v Ostravě-Výškovicích, podle jízdního řádu nám nejbližší nízkopodlažní tramvaj jede za 5 minut. nastupujeme do vozu, ve kterém už sedí maminka s kočárkem. Podle přepravního řádu by nás řidič vzít neměl. Máme ale štěstí.

Radim TOUŠ, řidič:  Pokud ten vůz není plný, přeplněný, tak umožním i dalším kočárkům, ale nesmí ten vůz být prostě úplně nacvakaný lidma.

Miroslav ALBRECHT, mluvčí, Dopravní podnik Ostrava:  Dopravce je zodpovědný za přepravované osoby. Nicméně řidič, pokud zaviní třeba dopravní nehodu, tak potom samozřejmě svůj díl viny si ponese také.

V Olomouci jezdí tramvaje stejného výrobce jako v Ostravě. Pravidla pro přepravu jsou tady ale jiná.

Martina KRČOVÁ, mluvčí, Dopravní podnik Olomouc:   Co se týká invalidních vozíčků, není kapacita omezena.

Přísná ostravská pravidla chce v příštím roce dopravní podnik zmírnit zavedením rezervačního systému. Místo v tramvaji si lidé budou moci objednat předem přes internet. Do té doby musí vozíčkáři i matky počítat s tím, že do cíle mohou dojet pozdě. V horším případě vůbec.

Česká televize

(Visited 7 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.