Hledáte práci? Zkuste štěstí v Německu!

ilustrační foto: MorgueFile

Podrobné informace o pracovních a životních podmínkách v Německu či možnost získat práci v této zemi. To vše nabídne účastníkům seminář, který pořádají dne 5. 11. 2014 v Ostravě Evropské služby zaměstnanosti společně s Úřadem práce ČR.
ilustrační foto: MorgueFile

Seminář nazvaný „Životní a pracovní podmínky v Německu“ je určen všem, kteří se chtějí dozvědět více o německém pracovním trhu. S podrobnostmi seznámí návštěvníky zaměstnanci Bundesagentur für Arbeit, kteří přijali pozvání české strany.

„Začneme základními informacemi, tedy tím, co je pro Německo typické a jací vlastně Němci jsou, a postupně se dostaneme i k možnostem pracovního uplatnění, zdravotnímu a sociálnímu pojištění a základům německého pracovního práva. Jednoduše řečeno – pokud člověk uvažuje o práci v této zemi, dozví se na našem semináři, co jej čeká, co si musí po příjezdu vyřídit, a jaké schopnosti a dovednosti by měl mít. Na závěr samozřejmě bude prostor i na dotazy,“ říká poradkyně EURES Mirka Matochová.

Součástí akce bude i nábor do pohostinství. Němečtí zaměstnavatelé nabídnou volné pozice například pro recepční, kuchaře, barmany a číšníky. Zájemci mohou přímo na místě absolvovat po předcházející registraci osobní pohovor. O tom, že je o práci u našich západních sousedů velký zájem, svědčí i údaje z dostupné statistiky. Ke konci loňského roku pracovalo v SRN přes 26 tisíc občanů ČR.

Seminář „Životní a pracovní podmínky v Německu“ proběhne dne 5. 11. 2014 od 15:00 hod. v místnosti F502 na Krajském úřadě v Ostravě (ulice 28. Října). Z důvodu omezené kapacity je nutná registrace. Zájemci se mohou hlásit na tel. čísle 950 1432 643, e-mailem na eures@ot.mpsv.cznebo osobně na Krajské pobočce ÚP ČR v Ostravě (ulice 30. Dubna).

Evropské služby zaměstnanosti EURES operují na území členských států EU/EHP a Švýcarska. Jedná se o tzv. informační a poradenský systém, který podporuje pracovní mobilitu na jednotném evropském trhu práce a stimuluje tak právo každého na volný pohyb pracovních sil.

Česká Republika se do systému EURES zapojila v roce 2004, současně se vstupem do Evropské unie. V ČR je EURES plně integrován do veřejných služeb zaměstnanosti. Dne 1. dubna 2011 přešla tato agenda z Ministerstva práce a sociálních věcí na nově vzniklou instituci Úřad práce ČR.

Služby EURES cílí zejména na uchazeče o zaměstnání, zaměstnavatele a na další partnerské organizace na trhu práce v Evropě. Mezi hlavní aktivity patří mezinárodní i regionální burzy práce, přeshraniční informační a poradenské dny, asistence při náborech pro zaměstnavatele a aktualizace informací o ověřených volných pracovních místech na národním a evropském portálu EURES.

Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR

(Visited 3 times, 1 visits today)

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.