Úřad práce kvůli liknavosti řídících pracovníků přišel o stamiliony

Když ministryně práce v posledním říjnovém týdnu odvolala šéfku pracovního úřadu Marii Bílkovou, zdůvodnila to rozdílnými názory a leckoho tím překvapila. Až teď vycházejí najevo další možné důvody a ne právě malicherné.

 TV Nova – reportáž

Až do této chvíle se nevědělo, proč byla ze dne na den odvolaná generální ředitelka Úřadu práce Marie Bílková. Teď už se to ví – 230 milionů korun z kapes nás všech díky jejímu úřadu vyletí komínem domu, ve kterém si Ministerstvo práce a sociálních věcí chtělo stůj co stůj udělat v Liberci úřad práce a někdo si pořádně namastil kapsu. Tahle legrace stála 102 milionů.

Michaela MARKSOVÁ:  Ten objekt byl zakoupen zřejmě o asi 36 milionů dráž, než by to odpovídalo příslušným cenám.
Ano, o 36 milionů, jak zjistil nový posudek. Zevnitř i zvenku je to přitom ruina. Nákup i rekonstrukce měla být hrazena z evropských fondů. Jenže na Úřadu práce jaksi zapomněli, že existuje nějaký termín. S opravou se ani nezačalo a tak Evropská unie ukázala dlouhý nos.

Michaela MARKSOVÁ :  Tento objekt je ve velice špatném stavu a musí se za dalších asi tak 130 milionů rekonstruovat. Protože tato rekonstrukce nebyla včas zahájena, tak to teď vypadá, že nám Evropská unie neproplatí ani ten nákup, to znamená, že nás to bude vlastně celkově stát 230 milionů korun.
Nejčerstvější průšvih ministerstva, jak to tak vypadá, jde za nedávno odvolanou generální ředitelkou Úřadu práce Marií Bílkovou. A na kontě podle ministryně nemá jen tento. Úřad práce se měl z evropských fondů postavit za 200 milionů i v Pardubicích. A hádejte, generální ředitelství nebylo schopné dodat do termínu nic víc než projekt. Dlouhý nos od Unie podruhé a vyhozených 5 milionů za projekty. Ministryně přiznala, že tyhle kiksy ředitelky vedly k jejímu odvolání.

Michaela MARKSOVÁ:  Co se týče té v uvozovkách pokažené rekonstrukce, tak to již bylo za jejího vedení. Je tu jedna z těch věcí.

Marie BÍLKOVÁ :   Já už jsem slyšela spoustu důvodů pro své odvolání, a tohle to jsem teda ještě neslyšela. A neumím si představit, jak by to spolu mohlo souviset, protože s koupí ani s případnou rekonstrukcí v Liberci jsem já vůbec neměla co do činění.
Účet k zaplacení ale dostane kdo? my. A to všechno zrovna na tom ministerském resortu, který rozděluje sociální dávky. Zrovna na tom ministerstvu, kde každá správně ušetřená koruna by byla potřeba nejvíce.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.