Výstava voskových figurín v Chebu ukazuje anatomické anomálie

Až do 23. listopadu je v Chebu k vidění unikátní výstava voskových figurín nazvaná Katastrofy lidského těla. Držitelé průkazů ZTP mají na ni vstup zdarma.

Na vlastní oči na ní spatříte figuríny lidí s nejrůznějšími anatomickými anomáliemi, například se dvěma hlavami, dvěma obličeji, vlčím syndromem nebo několik siamských dvojčat. Chybět nebude ani největší, nejmenší či nejtlustší člověk naší planety. Ve všech případech se jedná o figuríny osob, které skutečně žily. Jejich věrné napodobeniny z vosku vytvořili umělci v Petrohradském antropologickém muzeu. Použity byly lékařské oční a zubní implantáty a do vosku vpichované pravé lidské vlasy. Figuríny proto působí dokonale živým dojmem.

Výstava se do Čech vrací po 13 letech velmi úspěšného turné po Holandsku a Německu. V Chebu proběhne ve sklepení chebského muzea na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Otevřeno bude denně od 10 do 18 hodin. Vstupné bude činit 60 korun pro dospělé a 30 korun pro děti. Děti ze školních výprav při počtu více jak deset zaplatí 20 korun (doprovod zdarma).

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.