Lékaři už mohou předpisovat léčebné konopí

ilustrační foto: stockimages-FreeDigitalPhotos.net

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) nyní zprovoznil úložiště elektronických receptů. Lékaři tak mohou předepisovat pacientům léčebné konopí.

ilustrační foto: stockimages-FreeDigitalPhotos.net

Léčbu konopím povolil zákon od loňského dubna, a to na zmírnění obtíží u dospělých s rakovinou, roztroušenou sklerózou či AIDS. Zatím se jím nikdo legálně neléčil, pacienti byli odkázáni na černý trh a vlastní výpěstky.

Nyní má od ministerstva zdravotnictví oprávnění k dovozu zahraničního léčebného konopí několik subjektů. Podle informací SÚKL bude léčebné konopí v české distribuci k dispozici během několika málo dní. „Přestože dovoz léčebného konopí ze zahraničí nespadá do gesce Ústavu, ten velmi intenzivně komunikuje s nizozemskou regulační autoritou, která přislíbila součinnost v rámci procesu vyřizování relevantních českých žádostí o nákup holandského konopí,“ uvedla mluvčí SÚKL Lucie Šustková.

V tendru na českého pěstitele léčebného konopí se do druhého kola dostalo 16 registrovaných zájemců, kteří měli předložit cenovou nabídku. Vítěz by měl být podle dřívějších informací znám do konce roku. Na český trh by měl dodat 40 kilogramů léčebného konopí.

 

(Visited 4 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.