Na brněnském výstavišti lidem řeknou, jak pracuje jejich srdce

ilustrační foto: Flickr.com

Festival sportu, tance a zábavy SPORT Life, který ve čtvrtek začíná na brněnském výstavišti, letos není určen jen mladým. Pořadatelé při sestavování programu mysleli i na seniory a lidi, kteří se chtějí něco dozvědět o svém zdravotním stavu. ilustrační foto: Flickr.com

V pavilonu V na stánku Centra kardiologické a transplantační chirurgie si budou moci návštěvníci všech věkových kategorií nechat změřit tlak, natočit EKG i ECHO. Až do neděle a samozřejmě zdarma.

„Jsme odborné pracoviště, kde chirurgové léčí až ta nemocná srdce. A také víme, že mnoho pacientů má strach navštívit naše pracoviště z preventivních důvodů. Letos jsme si proto řekli, že vyjít mezi lidi na nějakou větší akci by nemuselo být marné – a tak jsme tady,“ vysvětlil ředitel brněnského Centra kardiologické a transplantační chirurgie Petr Němec.

Hodnoty, které vyšetření ukáže, mohou pak lidé na výstavišti konzultovat přímo se srdečními chirurgy. Zhruba každý druhý člověk v ČR zemře v důsledku kardiovaskulárního onemocnění, mezi něž patří infarkt myokardu, cévní mozková příhoda nebo srdeční selhání.

„Nejúčinnější prevencí je dodržování zdravého životního stylu. Mezi jeho základní atributy patří pohyb, stravovací návyky, udržování přiměřené váhy, zákaz kouření a kontrola krevního tlaku,“ dodal Petr Němec.

Mladá fronta DNES

(Visited 5 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.