Šumava se více otevře postiženým

Postižení lidé mají stále více možností poznávat krásy Šumavy. Další dobrou zprávo pro ně je, že Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava navázala úzkou spolupráci s nestátní neziskovou organizací „Pro rozvoj Šumavy“, která se zabývá podporou hendikepovaných spoluobčanů v oblasti volnočasových aktivit a sportu.

Pokračuje tak v započatém trendu zpřístupnění Šumavy pro osoby se zdravotním postižením.

Organizace „Pro rozvoj Šumavy“ se Správou NP a CHKO Šumava uzavřela memorandum k vytvoření partnerství, vzájemné podpoře a spolupráci. Jeho cílem je, kromě jiného, vytváření uceleného systému pro hendikepované z hlediska poznávání a ochrany přírody, pohybu a sportu v přírodě na území národního parku.

„Poznávat krásy šumavské přírody musí být umožněno i lidem, kteří mají různá zdravotní postižení. V rámci našich možností jim v tom chceme pomoci a to jak různými drobnostmi a vylepšeními současné infrastruktury, tak i většími projekty, které jim přírodu přiblíží,“ říká ředitel Správy NP a CHKO Šumava Pavel Hubený.

Například v loňském a letošním roce Správa NP a CHKO Šumava začala na opravované povalové chodníky montovat okrajové vodící lišty, které mají pomoci právě vozíčkářům. Letos také vydala unikátní knihu o Šumavě pro nevidomé a v příštím roce budou, kromě jiných aktivit, namontovány popisky v Braillově písmu na vybraných turistických cílech.

„Jsme nesmírně rádi, že dochází k podpisu memoranda o spolupráci s NP a CHKO Šumava, protože zpřístupnění přírody hendikepovaným osobám je jednou z priorit naší neziskové organizace,“ vysvětluje místopředseda organizace Pro rozvoj Šumavy Ivan Nestával.

(Visited 4 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.