Festival integrace Slunce: Přehlídka studentských divadel

Kulaté, dvacáté výročí festivalu integrace Slunce opět představí speciální program, který je určený sociálně znevýhodněným nebo hendikepovaným dětem.

Ve dnech 10. – 14. listopadu se uskuteční řada divadelních představení, které připravili soubory DAMU a studenti Karlovy univerzity.

Banskobystrické komunitní Divadlo z Pasáže přiveze v české premiéře hru Dobrý člověk ze Sečuánu německého autora Bertolda Brechta a naplno rozehraje úvahy o podstatě dobra v člověku nebo o Bohu jako garantovi morálních forem, a to za užití zcizovacích efektů, které právě Brecht do divadla vnesl.

Páteční večer bude patřit společnému experiMentálnímu projektu Ze života hmyzu, který nastudovali studenti DAMU společně se skupinou herců s mentálním znevýhodněním z Domova svaté rodiny.

Hlavně dětem je určen dopolední program složený z hudebních, tanečních a divadelních představení amatérských souborů z ústavů sociální péče, školek i škol, a to i těch speciálních.

V rámci festivalu vystoupí i divadelní spolek Proměna. V Paláci Akropolis se dne 13. listopadu od 18 hodin uskuteční představení Vražda v penzionu pro starší dámy.

Pod režijním vedením Evy Stanislavové vznikla hra, v níž to humorem a noblesou jen hýří. Proměna patří k nejvyhledávanějším žižkovským amatérským souborům a ani v tomto případě nebude divák ochuzen o gagy a jiné legrácky. Deset dam se předvede jako řidič, údržbář, sňatkový podvodník, továrník a svůdce žen.

K profesionálním vystupujícím se v dopoledním programu řadí studenti JAMU, kteří přijedou s pohádkou Zvědavé slůně na motivy knih Rudyarda Kiplinga určenou nejen neslyšícím dětem.

Festival integrace Slunce si klade za cíl včlenit do většinové společnosti znevýhodněné spoluobčany tím, že jim nabízí možnost prezentace v bezbariérovém prostoru Paláce Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3.

Více o festivalu ZDE

 

(Visited 16 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.