Zelí – obyčejné ale účinné na podzimní únavu

ilustrační foto: photoxpress

Zelí se přezdívá medicína chudých. Odjakživa patřilo k pokrmům pro skromný stůl. Avšak skrývá v sobě vitaminy A a C omlazující naše buňky a také selen, karotenoidy, polyfenoly, jež pomohou chránit se před rakovinou, zejména plic a zažívací soustavy.

Zelí je bohaté na sloučeniny síry. Ty neutralizují škodlivé látky a urychlují vylučování toxických látek z těla.

Podzimní úklid organismu

Každý podzim staří Římané krouhali do keramických hrnců hlávky zelí, aby zkvasilo a přineslo zásobu vitaminů na chladné období. Vynikající „probiotikum ze zahrady“ v sobě obsahuje mikroorganismy a enzymy, v jejichž společnosti střevní mikroflóra ožívá. Střeva se čistí, lépe vstřebávají živiny a zažívání se zlepšuje. Ovšem nedoporučuje se kysané zelí jíst spolu s uzeninami.

Kapitán Cook dával svým námořníkům kysané zelí 3x týdně, aby je ochránil před kurdějemi. Velké dávky vitaminu C a zinku totiž pomohou předejít nachlazení, chřipce i dalším virózám. Navíc fermentací v zelí vznikají rovněž vitaminy B3, B5, B6, B12. To vše aktivuje mozkovou činnost a zachovává duševní svěžest. Podpoří také při stresu a zregeneruje nervovou soustavu po dlouhodobém vypětí organismu.

Bílé, nebo červené zelí?

Červené zelí oproti bílému dodá více vitaminu C, provitaminu A a dvojnásobek železa. Ale pokrmy z tohoto druhu zelí budou mít výraznější chuť.

Saláty

Dostihne-li vás podzimní únava, zkuste si udělat zelný salát.
Potřebujete:
čtvrtku hlávky červeného nebo bílého zelí, jednu až dvě mrkve, jedno velké jablko, polévkovou lžíci černých oliv nakrájených na čtvrtiny, hrst nasekané petrželky, červenou cibuli.
Na zálivku:
olivový olej, sůl, šťávu z jednoho citronu. Najemno nastrouhejte zelí, mrkev, jablko, přidejte nakrájenou cibuli, černé olivy, zalijte zálivkou, dle chuti osolte a posypte petrželkou.

invArena

ilustrační foto: photoxpress

 

(Visited 8 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.