Údajně mrtvá Polka se probrala k životu. V márnici

Jednadevadesátiletá Janina Kolkiewiczová z Ostrowa Lubelského na východě Polska, která podle příbuzných, úřadů i lékařů skonala, se znovu probrala k životu, a to v chladírně márnice. Rodina je v šoku, uvedla polská televize TVN 24.

Dvě hodiny poté, co lékařka potvrdila stařenčino úmrtí, tělo odvezla pohřební firma a rodina začala připravovat pohřeb. O půlnoci však zatelefonovali pracovníci márnice. „Všimli si, že pytel s nebožkou se hýbe. Teta je naživu. Jsme šokováni,“ svěřila se novinářům Bogumila Kolkiewiczová, která se s manželem o stařenku starala.

V šoku je i úředník a lékařka, kteří vypsali úmrtní list.

„Ani mně, ani mé předchůdkyni, která po 30 let vedla úřad, se nic takového nikdy nestalo,“ řekl Henryk Klementewicz, který má na městském úřadu na starosti vydávání úmrtních listů.

Lékařka, která skon stařenky písemně potvrdila, stojí na svém: nebožku důkladně vyšetřila, ale mohla jen konstatovat zástavu dechu a tepu. „Byla jsem si jista, že pacientka nežije,“ řekla stanici. „Chyběly všechny základní známky života,“ dodala.

Vyšetření trvalo nejméně deset minut – a po deseti hodinách se ukázalo, že pacientka žije.
„Nevím, jak se to mohlo stát. Dodnes jsem z toho otřesená. Přeci kdybych měla jakékoliv pochyby, zavolala bych pohotovost a zkoušela bych ji oživit,“ ujistila.

Případ začala vyšetřovat policie. Stařenka se mezitím vrátila domů. Cítí se dobře.

Obdobné „zmrtvýchvstání“ se v Polsku přihodilo před více než 20 lety, kdy řidič neubrzdil svého fiátka před pohřebním průvodem a nárazem do rakve vzkřísil nebožku. Dvaasedmdesátiletá stařenka se probrala z klinické smrti k životu natolik, že zažalovala lékaře za chybnou diagnózu a i strůjce svého „zmrtvýchvstání“, neboť při srážce utrpěla zlomeninu nohy. Ani nemluvě o pokaženém pohřbu. Případ tehdy skončil podmíněnými tresty.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.