Sjednocený fotbal

Sjednocený fotbal. To jsou mužstva složená z hráčů zdravých a mentálně postižených. A právě v tomto trochu jiném fotbale se dnes o pohár pro vítěze utkalo ve Zlíně deset týmů z Česka, Slovenska a Maďarska.

Zdravý hráč rovná se partner. Je to spíš trenér, mentor, fotbalista, který nemůže střílet branky. To je výhradně na hráčích s handicapem a kromě pochopitelné radosti z fotbalu je pro ně fotbal i vkladem do zcela běžného každodenního života.

David BĚLŮNEK, ředitel sekce kopané, České hnutí speciálních olympiád:  Fotbal jako kolektivní sport je vysoce náročný na uvažování, na logiku, na řešení okamžitých situací. A to je právě to, s čím díky tady tomu sportu, k čemu my vlastně ty sportovce vystavujeme.

Hráči s handicapem si zvládnutím dovedností zcela přirozeně posilují víru v sebe sama. A taky jsou vzorem pro ty, kteří s fotbalem teprve začínají.

Zdeněk MICHAL, SK Tuchořice:   Jsou trošku pomalý, ale musíme pomáhat.

Zlínský pohár nakonec po krásných fotbalových akcích vyhráli hosté z maďarského Győr. Celkovými vítězi ale byli všichni – hráči i zdraví partneři.

ČT1

 

(Visited 8 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.