Nápoj z jihoamerických žab údajně pomáhá léčit nemoci

Žáby z jezera Titicaca jsou hlavní ingrediencí nápoje, na který přísahají některé andské kultury. Podle jejich názoru dokáže léčit astma, bronchitidu, malátnost i nízký sexuální apetit, napsala agentura AP.

Aby připravila nápoj, který se prodává nejen v Andách, ale také v pouličních stáncích v peruánské metropoli Limě, vezme prodavačka María Elena Cruzová žábu z malé nádržky, usmrtí ji úderem o pult, stáhne ji z kůže a pak ji hodí do mixéru s mrkví, peruánskými kořínky maca a medem.

Výsledný džus má zelenavou barvu a Cruzová ho ve skleničkách servíruje zákazníkům. „Žabí džus je dobrý na chudokrevnost a bronchitidu, pomáhá zdraví kostí i mozku, léčí únavu, stres a pijí ho také lidé s tuberkulózou,“ řekla Cruzová agentuře AP.

Vědecké důkazy o tom, že by žáby skutečně pomáhaly léčit jakoukoli nemoc, ovšem neexistují. Do nápoje se používají žáby druhu vodnice posvátná (Telmatobius culeus), který je místně známý jako vodní žába z jezera Titicaca. Mezinárodní svaz ochrany přírody (IUCN) má vodnici posvátnou na seznamu kriticky ohrožených druhů.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.