Titul BANKA BEZ BARIÉR získala ČS

logo Česká spořitelna

V rámci třináctého ročníku ocenění domácích finančních institucí a jejich produktů – Fincentrum Banka roku 2014 – soupeřily bankovní ústavy popáté i v kategorii Banka bez bariér. Hodnotiteli jsou sami lidé s handicapem – vozíčkáři a lidé se sluchovým postižením. V této speciální kategorii, jejímž garantem je Konto Bariéry, zvítězila Česká spořitelna.

„Tradičně jsme do terénu, tedy do poboček velkých bankovních ústavů, vyslali naše testery. V každém ze 14 krajů si vozíčkáři a lidé se sluchovým handicapem všímali, jak se mění stavební dostupnost poboček i jejich speciální softwarové vybavení. A také, zda jsou zaměstnanci bank dobře informovaní a vstřícní směrem ke klientovi s postižením,“ vysvětluje Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Hodnotitelé testovali ve všech krajích České republiky šest největších bank s celorepublikovou působností, výběr konkrétní pobočky byl osobní záležitostí každého z nich. Rozdíly v hodnocení bank byly tradičně poměrně těsné. První místo obsadila Česká spořitelna a odsunula ČSOB, která zvítězila v minulých třech ročnících.

„Banky na rozšiřování služeb a produktů pro lidi s handicapem dále pracují. Ještě je třeba, aby o všech dostupných službách své klienty přehledně a uceleně informovaly, aby jejich snaha nebyla zbytečná,“ doplňuje Božena Jirků.

Výsledky byly vyhlášeny na slavnostním večeru 13. listopadu 2014, kdy z rukou organizátora a partnerů soutěže převzali ocenění vítězové všech 14 kategorií v Obecním domě.

Tisková zpráva Konta Bariéry

(Visited 7 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.