Přerov chce prosadit dopravu zdarma během smogové situace

Přerov by se mohl v příštích čtyřech letech dočkat zvýšení počtu strážníků v problémových lokalitách či autobusové dopravy zdarma v období smogové situace.

Vyplývá to z programového prohlášení, které ve čtvrtek přijali zástupci koalice hnutí ANO, Společně pro Přerov, Nezávislých a Za prosperitu Přerova a jeho místních částí.
Plán na příští roky podle primátora Vladimíra Puchalského (Společně pro Přerov) vedení města rozdělilo do deseti částí. „Prostor dostala samospráva, nastínili jsme naše strategie, slibujeme, že dohlédneme na efektivní hospodaření s městským majetkem, jedním z bodů je i doprava a veřejný prostor,“ uvedl primátor.

V problémových lokalitách by se měl zvýšit počet strážníků, město také hodlá vytvořit agendu městského preventisty kriminality a jeho asistentů, kteří budou garantovat řád a pořádek v takzvaných vyloučených lokalitách. „Prověříme možnost, aby dohled v sociálně vyloučených lokalitách zajišťovali také romští asistenti prevence kriminality, romští domovníci a jejich asistenti,“ stojí v programovém prohlášení.

Volby v Přerově vyhrálo hnutí ANO. Vlády se ujaly většinou nové tváře nebo lidé, kteří byli dosud v opozici. Městu 16 let vládla ODS a ČSSD, po volbách je však voliči poslali do opozičních lavic. Bývalé špičky radnice ve čtvrtek potrestal soud podmíněnými tresty v souvislosti s veřejnými zakázkami na stavbu domova důchodců a rekonstrukci zimního stadionu.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.