Informace MZ o nebezpečném univerzálním mlýnku

Informace MZ ČR o nebezpečném výrobku Univerzálním mlýnku (Universal mincer, Culinaria, BANQUET FOR YOUR HOME) a další .

Univerzální mlýnek (Universal mincer, Culinaria, BANQUET FOR YOUR HOME)

Popis: Univerzální ruční mechanický mlýnek vyrobený z kombinace kovu a plastu, v bílo-oranžovém či bílo-zeleném provedení. Výrobek je balen do bílé papírové skládačky s vyobrazením mlýnku a namleté potraviny. Na přední straně kartonu se nachází anglický název výrobku a texty BANQUET FOR YOUR HOME a Culinaria. Na kartonu se dále nachází fotografie jednotlivých dílů mlýnku a informace o názvu a složení mlýnku a dovozci v různých jazycích včetně češtiny, různé kódy včetně EAN kódu, symbol výrobku určeného pro styk s potravinami (vidlička a pohárek), piktogram Zeleného bodu, symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“) a piktogram druhu materiálu obalu.

Odůvodnění: Výrobek nesplňuje požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004, podle kterého materiály a předměty, určené pro styk s potravinami musí být vyrobeny tak, aby za obvyklých nebo předvídatelných podmínek použití neuvolňovaly své složky do potravin v množstvích, která by mohla ohrozit zdraví lidí. Laboratorními testy bylo zjištěno, že v průběhu mletí dochází k omílání kovu z funkčních částí mlýnku (kovové nože a průtlačné destičky /kroužky/) a ke kontaminaci modelové potraviny uvolněnými částečkami kovu. Uvolněné částečky kovu mohou při polknutí poranit ústa nebo trávicí ústrojí spotřebitele.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.