MPSV: Zjištění NKÚ ohledně nákupu a rekonstrukce budov jsou vážná

Ministryně Michaela Marksová považuje závěry za velmi vážné. Ministerstvo už podle jejích slov v současné době šetří některé sporné kroky předchozích vedení resortu a došlo už i k několika personálním změnám.

„Špatné hospodaření ve státní správě je pro obyvatele naší země neobhajitelné. Zvláště na resortu jako je Ministerstvo práce a sociálních věcí, jehož rozhodnutí mají jít vstříc potřebám všech občanů, musí být řízení transparentní. Závěry Nejvyššího kontrolního úřadu tedy musíme řádně prověřit. Dosud si nejsme jisti, jestli zmíněná pochybení jsou systémovou či individuální záležitostí. Je však nutné podotknout, že NKÚ se při kontrole zaměřil na období 2009 až 2013, jedná se tedy o pochybení minulých vedení ministerstva a podřízených orgánů,“ dodala ministryně.

Resort třeba neschválil dostavbu budovy v Pardubicích, protože by musel dokoupit pozemek za 15 milionů korun. Výstavba nové budovy o 2 roky později se ale prodražila o 130 milionů. Ministerstvo také podle kontrolorů postupovalo nekoncepčně a nové budovy málo využívalo. Nebo naopak přetěžovalo.

Petr Habáň
tiskový mluvčí MPSV

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.