Podivná msta: invalida zapálil auta „boháčů“

Bohatým chtěl brát, protože byl sám chudý. To je vysvětlení žháře, který svými zákeřnými útoky strašil Brňany. Během jediného večera dokázal invalidní důchodce podpálit 13 aut.

televize Nova
Policistům po dopadení řekl, že záviděl těm, kteří si takové vozy mohli dovolit.

Zkáza, při které plameny šlehaly 10 metrů vysoko, mu nestačila. O 2 kilometry dál znovu rozlil hořlavinu a škrtl sirkou. 9 vozidel poškodil, 4 zničil úplně, mezi nimi i obytnou dodávku, se kterou Zdeněk Herzán procestoval půlku Evropy. Během jediné noci přišel o všechny osobní věci i o střechu nad hlavou.

Zdeněk HERZÁN, majitel dodávky:Já jsem v tom autě v podstatě 2 měsíce bydlel a mám štígro, že jsem tady nespal zrovna dneska. Myslím, že to zezadu pocákal benzínem, zapálil a šel dál.

Další útok na sebe nenechal dlouho čekat. Opět hořící karavan nedaleko předchozích požárů. Tentokrát už byla kriminálka pyromanovi na stopě. Nakonec zatkli pětatřicetiletého invalidního důchodce, který tvrdil, že si hrál na Robina Hooda, bohatým ze závisti ničil majetek.

Pavel ŠVÁB, mluvčí brněnské policie:Uvedl, že požáry zakládal jako pomstu majetným lidem s tím, že on si auto nemůže dovolit.

Při výslechu se doznal k 6 útokům s několikamilionovou škodou a zpytoval svědomí. 3 dny po propuštění ale spálil další auto. Opět mu přišlo líto, že si vysněný model nemůže sám koupit. Hned po zatčení putoval do vazby. Pro majitele zničených vozidel je dopadení žháře dobrou i špatnou zprávou zároveň. Na jedné straně vědí, že už je konečně za mřížemi. Na straně druhé nedostanou ani korunu, protože se jedná o bezdomovce.

televize Nova

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.