Tablet převede znakový jazyk na mluvené slovo

Málokdo rozumí řeči hluchých či hluchoněmých. Americká firma MotionSavvy však vyvinula tablet Uni, který dokáže převést znakovou řeč na mluvené slovo.
„Nezmýlíme se, když řekneme, že mnoho neslyšících není po celý život schopno komunikovat se zdravými lidmi ve svém okolí,“ řekli webu CNET zástupci firmy MotionSavvy.

Vybavili tablet Uni technologií Leap Motion určenou k zachycení i nejsložitějších pohybů rukou či prstů. Na Leap Motion je napojen software, který obsahuje stále se rozšiřující databázi znaků a jejich „překladů“ do mluvené řeči.

Aby byla možná oboustranná konverzace mezi hluchými lidmi a jejich okolím, má být Uni vybaven také softwarem, který dokáže mluvené slovo převést na text, aby si ho neslyšící lidé mohli aspoň přečíst.
Tablet Uni je podle CNET možné předobjednat v USA za 200 dolarů. S jeho dodávkami by se mělo začít koncem tohoto roku. Odhaduje se, že na planetě žije na 380 miliónů neslyšících.

 

(Visited 2 times, 1 visits today)

1 komentář

  1. To číslo 380 000 000 je množství těch, kteří neslyší a komunikují ve znakovém jazyce, nebo počet lidí s postižením sluchu? On je v tom totiž veliký rozdíl. V ČR je asi 500 000 lidí s postižením sluchu a z toho komunikuje ve znakovém jazyce asi 10 000, ostatní česky., viz průzkum Do. Ing. Hrubého http://www.gong.cz/neco-o-me

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.