Srdcerváči letos „urvali“ pro postižené přes 400 000

Charitativní projekt Srdcerváči rozdělil 410 000 korun mezi firmy, které zaměstnávají osoby se zdravotním postižením.

Praha – Navíc kampaň pomohla vytvořit nová pracovní místa, zaměstnání díky ní už letos získala stovka lidí. A jak Srdcerváči fungují? Jde o veřejnou sbírku, kdy lidé za svůj příspěvek dostanou třeba dárek od známé osobnosti nebo prožijí něco výjimečného.

Grantová komise rozdělila peníze mezi osm firem. Ty vytvoří 35 nových pracovních míst pro lidi se zdravotním postižením. Peníze si dnes převzali v Praze. Organizátoři Srdcerváčů si přitom pochvalovali, že se zaměstnavatelé začínají o handicapované víc zajímat. „Já osobně mám konzultace s pěti firmami, které chtějí otevírat pozice pro 250 tisíc lidí,“ řekla organizátorka Srdcerváčů Hana Potměšilová.

Možná naposledy se společně sešel tým Srdcerváčů. Absolventi vysokých škol celý podzim přesvědčovali společnost, že člověk s handicapem může pracovat. I oni zaměstnání našli, třeba Jana začne učit v mateřské škole.

Charitativní projekt Srdcerváči aktivně pomáhá lidem s handicapem v hledání férové práce. Firmám se zase snaží ukázat, že se nemusí bát tyto lidi zaměstnávat. Každý, kdo projekt finančně podpoří, získá originální dárek či zážitek. Čistý výtěžek z projektu je pak využit právě na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Zdravotně postižených je v ČR více než milion a v současnosti jich hledá práci přes šedesát tisíc. Nejhorší vyhlídky mají přitom podle odborníků osoby s vadou sluchu. Projekt Srdcerváči organizuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), který podporuje zdravotně postižené v přístupu k práci a motivuje firmy k jejich zaměstnávání.

Čt24

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.