Hotel v M. Lázních koupí vlastní defibrilátor pro turisty v nouzi

Hotel Krakonoš v Mariánských Lázních si pořídí vlastní defibrilátor. Oživovací přístroj, který může zachránit život při zástavě srdce, má alespoň částečně nahradit chybějící lékařskou péči ve městě hojně navštěvovaném turisty. ČTK to řekl ředitel hotelu Jiří Richter.

„V mariánskolázeňské nemocnici zůstaly jen ambulance. I když je tu záchranná služba, když bude na výjezdu, bude trvat, než se sem dostane. Defibrilátor by tak mohl pomoci, pokud dojde u někoho k zástavě srdce,“ řekl ČTK Richter.

Okolí hotelu Krakonoš je turistickým cílem, kam za rok přijde až 250.000 lidí. „Jsou tu v zimě lyžaři, je to Boheminium park, obora, rozhledna, jízdárna. Prostě je tu celoročně hodně lidí a stát se může cokoli,“ uvedl Richter.

Na proškolení personálu se hotel dohodl se záchranáři z Karlovarského a Plzeňského kraje. Přístroj tak budou moci obsluhovat sami zaměstnanci hotelu.

Pořízení přístroje přijde hotel na asi 50.000 korun. Dodavatel, firma Medsol, podle Richtera přislíbila, že pro tento účel urychlí dodací dobu z běžných dvou měsíců na pár týdnů.

V Mariánských Lázních sice nemocnice je, ale zbyly v ní jen ambulance a léčebna dlouhodobě nemocných. Při vážných zdravotních stavech tak musí být místní, ale i lázeňští hosté převezeni do chebské nemocnice. Nedostatečnou zdravotní péči chce řešit i nové vedení města.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.