Odstávka elektřiny omezí v sobotu provoz pardubické nemocnice

Kvůli připojování nového multioborového pavilonu je na sobotu od 8:00 do 16:00 v celém areálu krajské nemocnice v Pardubicích naplánována odstávka elektrické energie.

Dodávku elektřiny zajistí náhradní diesel agregáty, přesto bude provoz zdravotnického zařízení zčásti omezen.

Po dobu odstávky budou zastaveny příjmy nemocných do superspecializované péče iktové centra a kardiocentra. Záchranná služba bude pacienty vozit do jiných zdravotnických zařízení. Nebudou fungovat pracoviště onkologického centra Multiscan, dialyzační pracoviště FreseniusMedical Care a centrum hyperbarické medicíny. Nebude také možné dělat některá vyšetření, například počítačovou tomografii, angiografii, skiagrafii a skiaskopii a magnetickou rezonanci. Operační sály a intervenční pracoviště budou v době odstávky využity pouze v akutních, život ohrožujících stavech.

Dočasně se změní i umístění části ambulantních pracovišť. Jinde bude v době odstávky lékařská pohotovost pro děti a dorost, zubní pohotovost, ambulance oddělení plicních nemocí a tuberkulózy a příjmová ambulance psychiatrického oddělení. Přesný rozpis změn je zveřejněn na webu nemocnice.
„Prosíme veřejnost, aby v době odstávky elektrické energie omezila cestu do Pardubické nemocnice a lékařskou péči vyhledala jen v nejnutnějších případech,“ uvedl mluvčí společnosti Nemocnice Pardubického kraje Dušan Korel.

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.