Dvě sociální centra v jedné ulici. Bude muset vracet dotaci?

ilustrační foto: edu1971 / photoXpress

Šestitisícová Ledeč nad Sázavou má ode včerejška dvě velká centra poskytující sociální služby pro mentálně a tělesně postižené. Paradoxně jsou v jediné ulici a hned naproti sobě. I proto hrozí, že nově otevřené zařízení bude muset kvůli malému zájmu vracet dotace.

ilustrační foto: edu1971 / photoXpress

Česká televize

Nejmodernější technikou vybavené terapeutické místnosti, vodní lůžka, rehabilitační centrum i s vířivou vanou. Nové prostory centra denních služeb Petrklíč vyšly na bezmála 20 milionů korun. Provozovatelé z havlíčkobrodské charity se teď bojí, aby nemuseli vracet dotace kvůli malému využití.

Anna BLAŽKOVÁ, ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod: V tuhle chvíli máme 9 klientů a 6 zaměstnanců. Samozřejmě že se bojíme, protože je to velkej objekt, je to, jsou to samozřejmě velký provozní náklady.

Hned naproti nově otevřenému Petrklíči funguje Centrum denních služeb Barborka. Momentálně má 16 klientů.

Eva URBANOVÁ, vedoucí, Centrum denních služeb Barborka: Všichni jsou bývalými klienty Petrklíče, 4 zaměstnance, kteří jsou také bývalými zaměstnanci Petrklíče.

Kvůli neshodám s vedením charity opustila loni Petrklíč většina klientů a navštěvují právě sousední Barborku. Přitom novou budovu stavěli na míru právě jim.

BLAŽKOVÁ: Samozřejmě my bysme byli rádi, kdyby přišli. Nevím, co úplně všechno můžem pro to udělat. Myslím si, že se ty věci dají řešit a je mi to líto, že jsou naproti.

Charita se pokusí budovu naplnit, ale předběžně už jedná i o změně využití. Nové centrum by mohlo sloužit například seniorům s demencí.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.