Kurz v Praze nabídne lidem tanec jako cestu ke zdraví

Naučit se tancovat, zbavit se nadbytečných kil, bolestí zad a ještě si zvýšit odolnost vůči únavě a stresu mohou lidé, kteří se přihlásí do projektu Tanec – cesta ke zdraví.

Určený je pro muže i ženy, páry i jednotlivce, které mají zdravotní problémy, nebo se už léčí s některou civilizační chorobou, například cukrovkou, vysokým tlakem či kardiovaskulárními problémy.

„První lekce se koná ve čtvrtek 19. února od 19:00 do 20:30, další pak každý čtvrtek po dobu dvou měsíců,“ řekla za organizátory Šárka Kopecká, jednatelka Tanečního klubu AD Praha.

Projekt vychází z lékařských studií, které dokazují pozitivní vliv tance na lymfatický systém, imunitu i psychiku. V programu je výuka standardních a latinsko-amerických tanců. Součástí je i speciální doprovodný program zaměřený na posílení imunity, snížení hmotnosti a odstranění bolestí zad, doplněný o odborné přednášky a konzultace lékařky.

„Program je šitý na míru těm, kdo cítí, že jejich tělo potřebuje více pohybu, chtějí změnit některé stravovací návyky a nemají na to sami dost vůle, chtějí překvapit svého lékaře při příští prohlídce a chtějí omládnout, radovat se ze života, i když všude kolem je tlak a stres,“ uvedla asistentka tanečních kurzů Kopecká.

Tančit a cvičit může podle ní každý člověk bez ohledu na věk a zdravotní omezení. Pohybovou činnost lze vždy přizpůsobit možnostem. „Nejdůležitější je pravidelnost, koncentrace a vůle,“ shrnula.
Měsíční kurz stojí 1400 korun, přihlášky přijímá recepce@tkadpraha.cz či telefonicky na čísle 774 842 764. Více na www.tkadpraha.cz.

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.