Jaké slevy poskytují operátoři handicapovaným? Některé jsou zajímavé…

Někteří handicapovaní mají možnost využívat slevy, které jim mobilní operátoři poskytují. Všichni operátoři nějaké mají a každá je zajímavá něčím jiným. Záleží na osobních preferencích handicapovaného klienta.
ilustrační foto: clarita MorgueFile
Málokdo ví, že mobilní operátoři poskytují mnohým postiženým lidem v některých případech velice výrazné slevy na volání a internet. U všech operátorů mají nárok na slevu tři okruhy různě handicapovaných lidí.

Prvním je držitel průkazu ZTP, avšak pouze ten, kdo jej má z důvodu úplné nebo praktické hluchoty. Neplatí tak mezi lidmi rozšířený mýtus, že na slevu mají nárok všichni držitelé průkazu ZTP.
Zvýhodněných telekomunikačních služeb mohou dále využívat všichni držitelé průkazu ZTP/P a lidé, kteří jsou příjemci příspěvku na péči ve 2, 3, a 4 stupni.

O2 boduje se státním příspěvkem a internetem

„Operátor O2 poskytuje zdravotně postiženým osobám ke státnímu příspěvku 200 Kč na telekomunikační služby i O2 Slevu na mobilní tarif nebo pevné služby (volání nebo internet). Jako příklad mohu uvést to, že držitelům průkazu ZTP poskytujeme kromě státního příspěvku 200 korun navíc ještě O2 slevu buď ve výši 49 korun na mobilní tarif nebo O2 slevu ve výši 210 korun na pevný internet a volání z pevné linky (uplatnit lze buď sleva na mobilní, nebo pevné služby, ne obojí),“ uvádí mluvčí O2 Lucie Jungmanová.

T-Mobile podporuje volání ve své síti

Operátor T-Mobile zdarma nabízí velkorysých 200 minut volání a 200 SMS což běžnému uživateli většinou stačí na celý měsíc, avšak volné minuty a SMS se počítají pouze při volání a textování v síti T-Mobile. Hovory a SMS zprávy do jiných sítí jsou zpoplatněny běžnou sazbou.

Nestranným pohledem by se dalo říci, že nejméně výhodná je sleva u operátora Vodafone. Ten totiž nabízí speciální balíček k běžnému tarifu. Balíček obsahuje 50 volných minut za 50,42 korun. Pravdou ale je, že dnes už velká spousta lidí nevyužívá pouze volání a tak pro ně může být nabídka Vodafone zajímavá i jinými výhodnými službami, na které už ale nemohou uplatnit slevu z důvodu svého postižení.

Podrobné informace o slevách pro handicapované včetně možností, jak slevu uplatnit, naleznete na následujících odkazech:
O2

Vodafone

T-Mobile

Jiří Marek
invArena

6 Komentáře:

 1. jan rác napsal:

  Dotaz, prosím, zda existuje mobil pro sluchově (obou strana hluchota)Vlastní průkazku ZTP. Prosím o radu.

 2. rak napsal:

  Tyto slevy jsou směšné.Společnosti telefoní mají miliardové zisky.Zalošte si přes internet voocall levné volání a butete spokojeni. ty to slevy jak říkají jsou tak k nasráni když to slušně řeknu.

 3. Zdena Šteflová napsal:

  Dobrý den, prosím o informaci. Dcera je plnoletá a má průkazku ZTP/p. Používá mobil a operátora O2. Kredit dobíjíme přez internet, nemá pevný tarif. Jakou výhodu může uplatnit? Děkuji

  • Andy Močuba napsal:

   Dobrý den paní Šteflová,
   může využít slev ze článku (s přechodem k jinému operátorovi, číslo zůstává). Pokud chce zůstat u O2, tak si může u O2 vybrat libovolný tarif za více než 200 Kč a získá na něj měsíční státní příspěvek 200 Kč + 49 Kč slevu. Většinou závazek na 24 měsíců.

 4. Anonym napsal:

  mám ZTP průkaz se základním příspěvkem na péči, mám nárok u některého operátora na slevu , vím že příspěvek je státní 200kč

 5. Jan Kulhánek napsal:

  prosím mám kartu ZTP-JAKÉ BYCH MĚL U VÁS VÝHODY?děkuji Kulhánek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.