Pardubice nabídnou byty i postiženým

Zvýhodněný pronájem bytů pro mladé rodiny, lidi bez práce nebo handicapované chce zavést pardubická radnice. Cenově dostupné bydlení má mladé lidi motivovat k tomu, aby ve městě zůstali natrvalo a v regionu si našli práci.

Jakub RYCHETSKÝ, náměstek primátora Pardubic /ČSSD/: Jestliže máme 233 volných bytů, který dlouhodobě jsou nevyužívaný, a přesto nás stojí nějaké náklady, tak budeme hledat cestu nějakého zvýhodněného nájemného.

Vybrané byty vyžadují rekonstrukci. Kromě vlastních peněz chce město využít i dotace.

Helena DVOŘÁČKOVÁ, náměstkyně primátora Pardubic /ANO/:Máme zkušební vzorek prvních 10 bytů, které bychom mohli použít právě na tenhle účel.

Se startovacími byty mají zkušenosti i v sousední Chrudimi. 11 jich už dřív vzniklo v Rooseveltově ulici. Město v tuto chvíli nepočítá s tím, že bude nabízet další startovací byty.

Zato v Pardubicích by nové zvýhodněné byty mohly přechodně posloužit i lidem bez práce nebo postiženým. Koncepci startovacího bydlení připravují 2 projektové týmy. Finální podobu ještě musejí schválit zastupitelé. První nájemníci by se ale podle nových pravidel mohli nastěhovat už během příštího roku.

Česká televize

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.