Na ozdravné pobyty pro školáky má Ostrava připraveno přes 17 mil.

Na ozdravné pobyty pro děti do 15 let má Ostrava letos připraveno více než 17,3 milionu korun v městském Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší. Školská zařízení mohou o peníze žádat do 25. května, řekl dnes novinářům primátor Tomáš Macura (ANO). Za čerstvým vzduchem by tak mohlo vycestovat přes 3800 dětí z krajského města, kde je dlouhodobě především na podzim a v zimě překračován imisní limit pro polétavý prach.
„Město historicky bylo schopno naplňovat požadavky škol zhruba z jedné poloviny, proto jsme se rozhodli v rámci rozpočtu na rok 2015 zdvojnásobit příspěvek města ze 7,5 na 15 milionů korun,“ uvedl Macura. Podle něj město v tuto chvíli čeká na přihlášky škol.
Děti mohou na ozdravné pobyty vycestovat od začátku listopadu do konce dubna. Minimální doba ozdravného pobytu je 14 dnů, maximální výše podpory na jednoho žáka je 4500 korun. Dotace se vztahuje na žáky ostravských mateřských a základních škol a žáky víceletých gymnázií do 15 let.
Fond pro děti ohrožené znečištěním ovzduší slouží od roku 2010 k hrazení ozdravných pobytů. Zřídilo ho ještě bývalé vedení města. V minulosti do něj z městského rozpočtu přispívalo pěti miliony korun, od roku 2012 tento příspěvek navýšilo na 7,5 milionu korun a po nástupu nového vedení města byla tato částka zdvojnásobena. Kromě města do něj v menší míře přispívají také někteří průmysloví znečišťovatelé. Od vzniku fondu z něj bylo rozděleno více než 38,5 milionu korun.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.