Nový web Dialýza.cz radí pacientům i jejich rodinám

V Česku žije zhruba 11.000 lidí s chronickým selháním ledvin a na dialýzu je z nich odkázáno zhruba 6300. Pro všechny tyto pacienty, ale i jejich rodiny a příbuzné jsou určeny nové internetové stránky www.dialyza.cz. Jednoduchou formou pomáhají porozumět všem aspektům selhání ledvin i možnostem léčby.

informovala Michaela Škopková z redakce Dialýza.cz.

Stránky nabízejí pomocnou ruku také všem pacientům, kterým lékaři nově zjistili selhání ledvin a kteří si nedokážou představit, co to pro ně, jejich život a rodinu bude znamenat. Přední čeští odborníci na webu vysvětlují způsoby léčby a detailně mapují život na dialýze.

Stránky radí, jak se lidé i se selháním ledvin mohou vydat na dovolenou a jak řešit dialýzu v zahraničí. Přinášejí recepty a výživová doporučení, včetně poradny v oblasti sociální, psychologické a nutriční. Součástí internetových stránek je i interaktivní mapa všech dialyzačních středisek v České republice.

Web představuje rozsáhlý informační zdroj nejen pro dialyzované pacienty, kteří mají možnost se zde zeptat odborníků na řešení svých problémů a obav, a to i v oblastech jako rodinný život, psychika, řešení sociální situace či správného stravování. Do budoucna se stránky podle Škopkové rozšíří také o zajímavé nástroje pro zjištění rizika onemocnění ledvin či praktické tabulky nutričních hodnot potravin.

ilustrační foto: stockimages-FreeDigitalPhotos.net

Komentáře:

  1. Petr napsal:

    Chtel sem se zeptatnekde sem cet ze kdyz chodim na dialyzu ze mam narok na ztp me to rekly ze ne muzu se odvolaat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.