Dotace pro začínající včelaře

Přivydělávat si chovem včel a výrobou zdravého domácího medu? Proč ne. Hendikepovaní, kteří bydlí na vesnici a mají pozemek vhodný pro chov včel, si mohou zažádat o dotaci u krajského úřadu.

Každý kraj má přitom jiné podmínky. Například Olomoucký kraj dává začínajícím včelařům 50 % uznatelných nákladů, Pardubický kraj zase 70 % uznatelných nákladů. Zbývající část musí včelař zaplatit z vlastní kapsy, ev. si dofinancování sehnat jinde.

Kolik kraje například dávají?

Olomoucký kraj
Minimálně: 3 000,- Kč
Maximálně: 10 000,- Kč

Pardubický kraj
Minimálně: 10 tisíc Kč
Maximálně: 12 tisíc Kč

Plzeňský kraj
max.12 000,-Kč

Peníze se dávají na: pořízení 3 včelstev, pořízení 3 úlů s příslušenstvím a na pořízení včelařských potřeb a pomůcek.

V případě uzavření smlouvy se musí začínající včelař zavázat, že bude chovat včely po dovu nejméně 3 let a odborně na jejich chovu spolupracovat se svazem včelařů.

O dotaci většinou mohou žádat fyzické osoby trvale bydlící v kraji, které nevlastní žádné úly ani včelstva. Bližší informace poskytne krajský úřad nebo Český svaz včelařů http://www.vcelarstvi.cz

 

 

Komentáře:

  1. Alfonz napsal:

    To by se mi hodilo. Chci totiž začít včelařit a takovéto dotace by vůbec nevadili. A ještě k tomu sháním různé informace o tom, jak začít včelařit. zatím jsem našel tento článek: http://vcelimor.cz/serial-dil-3-kolik-vcelstev-si-poridit-zacatek 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.