Handicapovaná hráčka boccii si plní svůj velký sen

Míša Zdráhalová se svým úsilím dostala do první ligy boccii a myslí na světové medaile

Březejc – Operaci očí potřebuje třicetiletá handicapovaná hráčka boccii Michaela Zdráhalová, která trénujevTJ Dětské středisko Březejc na Velkomeziříčsku a navštěvuje tamní stacionář.
„Míša je pozoruhodný člověk. Vboccii našla životní motivaci, chce hrát vrcholový sport a dovézt medaile z paralympiády. Ví, že cesta k cíli nebude lehká, tvrdí však, že se pro boccii narodila, a je odhodlaná udělat pro uskutečnění svého cíle maximum. Odlišuje se svojí vůlí a vírou,“ uvedla Monika Doskočilová, Míšina spoluhráčka.
Mladá žena těžce fyzicky postižená vlivem dětské mozkové obrny a zrakové vady se díky usilovnému tréninku dostala do 1. ligy, ale se zdravýma očima by měla větší šanci se na paralympiádu do Ria de Janeira v roce 2016 probojovat. „Míša na jedno oko nevidí a na druhé šilhá, takže operace by jí určitě pomohla,“ poznamenala Doskočilová. Proto byl založen speciální účet číslo 176 705 901/0300 TJ Dětské středisko Březejc, kam je možné příspěvky posílat. „Míša pochází z Olomouce, ale bohužel měla smůlu, že je ze sociálně slabé rodiny, kde její sportovní plány nepodporují. Na konci roku 2013 sportovní klub TJ Dětské středisko Březejc Míše nabídl roční hostování. Po roce, kdy absolvovala jedenáct týdenních tréninkových pobytů, se umístila na prvním místě ve 2. lize v české ligové soutěži, což bylo vstupenkou do první ligy, kterou letos bude hrát,“ přiblížila Monika Doskočilová. Doplnila, že v březnu se handicapovaná sportovkyně natrvalo přestěhovala na Vysočinu, protože její rodina ji v tréninkovém úsilí ani přes její úspěchy podporovat nehodlala.
TJ Dětské středisko Březejc ve spolupráci s řadou dalších subjektů ve snaze pomoci Michaele Zdráhalové na příští měsíc připravuje akci s názvem Jízda pro Míšu. Ta se včetně doprovodného programu uskuteční 24. května na cyklostezce do Mostišť a na tamním výletišti.
Mladou sportovkyni plánuje podpořit i velkomeziříčská radnice. Například tvorbou propagačního videa.
„Co se týče finanční podpory, zatím se na radnici připojilo několik lidí soukromě. Ale myslím si, že až se akce dostane více do povědomí, že není vyloučen ani příspěvek města. Míša Zdráhalová je neobyčejně cílevědomá mladá žena, která se svému handicapu dokázala postavit. Takový člověk se jen tak nevidí,“ vyjádřil se starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid.

LENKA MAŠOVÁ
http://www.pelhrimovsky.denik.cz/

(Visited 1 times, 1 visits today)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.