Měl být slepý Teď cvičí a vidí…

Lékaři po porodu Matyáše vyřkli krutou diagnózu…

Matyáš (3) se narodil v sedmém měsíci těhotenství. Vyděšeným rodičům lékaři řekli, že bude nejen tělesně postižený, ale i nevidomý.

Během prvního půl roku života se musel Matyášek potýkat s krvácením do mozku i zánětem mozkových blan. Bohužel se ukázalo, že oční nerv zůstal poškozený. „Je slepý, smiřte se s tím,“ řekl Karin Ullrichové (39) a Tomáši Tazbírkovi (37) lékař.
Ale právě to Matyášovi rodiče neudělali. Nesmířili se a začali s nepřízní osudu bojovat. „Řekla jsem si, že když cvičíme pomocí Vojtovy metody svaly, mohli bychom cvičit i zrak,“ popisuje maminka. „Nepoužíváme jen speciální pomůcky, i z obyčejné snídaně lze udělat zrakové cvičení.

Nakrájím třeba rohlík na kolečka a pomažu je různobarevnými pomazánkami.“ Výsledky se skutečně dostavily. Podle měření u lékaře vidí Matyáš zatím na tři metry. A je naděje, že to bude ještě lepší. „Nedávno mu tatínek z balkonu zamával. Maty okamžitě odpověděl. A to stál určitě dál než tři metry,“ usmívá se Karin Ullrichová. Rodičům postižených dětí vzkazuje, aby se nikdy nevzdávali. „Kdybychom Matyášem necvičili, skutečně by asi byl slepý,“ myslí si. Teď doufá, že se podobný »zázrak« povede i po terapii v Klimkovicích Matyáš bude i chodit.

CHCETE MATYÁŠOVI POMOCI? Přispějte na léčbu v lázních Klimkovice na účet 2839793033/0800

Nedoklubko pro nedonošené děti Rodiče předčasně narozených dětí se mohou obrátit na organizaci Nedoklubko, která je nasměruje, jak postupovat při léčbě nebo rehabilitaci. www.nedoklubko.cz

Aha!

(Visited 9 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.